Slovenský pohár kadetov a juniorov

V konkurencii špičky zo Slovenska (54 klubov, 338 pretekárov),  naši zverenci na tomto turnaji nesklamali a aj napriek tomu že im ku zisku medailí chýbal len krôčik právom patria medzi najlepších na Slovensku.

V kategórií Kata kadetky sa prvý krát na takomto celoslovenskom turnaji predstavila Lea. Aj napriek hendikepu ktorý jej bráni podať ten najlepší výkon sa odhodlane postavila na súťažné tatami a to 2 mesiace po jej vážnom zranení. Kto nevidí neuverí, že ešte pred dvoma mesiacmi sme riešili či vlastne bude môcť ďalej v karate pokračovať. S maximálnym odhodlaním sa postavila na svoj prvý zápas proti favoritke celého turnaja. Bohužiaľ nervozita jej trochu zviazala nohy a tak jej výkon bol poznačení dvomi zakolísaniami. Následne mala šancu na reparát v dvoj kolovej repasáži, kde žiaľ hneď v prvom kole tiež prehrala a obsadila tak 5. miesto medzi najlepšími z celého Slovenska. Aj napriek prehre musím vysloviť môj obdiv tejto mladej dáme. To ako sa ku tréningom stavia ona, koľko na sebe maká na tréningoch následne doma a ešte zvláda aj súkromné tréningy ju jednoznačne dostanú medzi špičku najlepších karatistov.

Našimi ďalšími želiezkami v ohni na tejto špičkovej súťaži boli Denis a Mário obaja v kategórií kata kadeti. Obaja sú debutantmi v tejto kategórií a jednoznačne sa nestratili. Denis predviedol síce trochu ťažkopádny, ale zato bezchybnému výkon narozdiel od svojho súpera ktorý mal niekoľko zakolísaní a straty stability, aj napriek tomu nelogicky posunuli do ďalšieho kola jeho súpera ktorý následne zabudol kata a prehral. Mário na svoj návrat po roku na súťažné tatami asi tak skoro nezabudne. Prvé kolo vyhral jednoznačne a nekompromisne 5:0. Následne išiel ako drak za ďalším víťazstvom do druhého kola, kde prehral po porade rozhodcov 2:3. Tento verdikt rozhodcov bol však očividne chybný a keďže sami rozhodcovia nevedeli či bol správny pretože si neboli istý či súper vykonal celú kata podľa pravidiel som ako tréner podala protest proti tomuto rozhodnutiu. Po zhliadnutí video nahrávky sa komisia ktorý protest posudzovala zhodla, že bol verdikt chybný a tak verdikt rozhodcov zrušila a Mário suverejne vyhral aj toto kolo. Bohužiaľ naťahovačky a nervozita ohľadom verdiktu v predošlom kole sa trochu na Máriovi podpísali a tak v kole o postup do finále sa pre zmenu pomýlil on a prehral. V boji o tretie miesto išiel s minuloročným majstrom Slovenska ktorý bol tento raz nad jeho sily. Aj napriek všetkému Mário obsadil výborné 4. miesto medzi elitou na Slovensku.

Ako jediný na tejto súťaži sa disciplíny kumite zúčastnil Denis. Po zdĺhavom 2 hodinovom čakaní konečne prišiel na rad. Odhodlaný napraviť výkon z kata sa postavil v prvom kole rovno proti reprezentantovi Slovenskej republiky. Bohužiaľ aj napriek snahe bol nad jeho sily. V repasáži sa postavil proti chlapcovi nad ktorým mal podľa mňa vyhrať. Pekne rozbehnutý zápas Denisov súper nakoniec vyhral no nie z vlastnej iniciatívy, keďže mu tréner každú jednu techniku zakričal. Môj názor je že síce tréner môže poradiť čo a ako má pretekár robiť ale radiť mu každú sekundu zápasu to sa mi zdá už príliš. Nevadí, Denis aj napriek tomu obsadil 4. miesto na tomto prestížnom turnaji a určite ešte nepovedal posledné slovo …