Kobudo

V našom klube sa od roku 2016 cvičí Okinawa Kobudo (tradičné okinawské Kobudo) podľa osnov svetovo uznávanej organizácie World O-Shu Federation (WOF). Hlavným inštruktorom organizácie WOF je Hanshi Kenyu Chinen (9.Dan Shorin-Ryu Karate-Do, 9. Dan Okinawa Kobudo), priamy žiak majstrov Shugura Nakazato, Katsuya Miyahiru a Shinpa Matayoshiho, svetovo uznávaný majster a učiteľ Shorin Ryu Karate a Okinawa Kobudo.

Okinawa Kobudo je systém, ktorý sa špecializuje na tradičné okinawské zbrane ako sú Bo, Sai, Tonkuwa, Nunchaku, Eku, Kama, Sansetsukon, Timbei a mnoho ďalších. Smerovanie Okinawa Kobudo je praktické použitie zbraní, preto všetky techniky sa čo najskôr prenášajú do cvičenia s partnerom v bezpečnom prostredí pod dohľadom kvalifikovaných a skúsených inštruktorov.

Oficiálne oblečenie pre Okinawa Kobudo je plátený čierny kabát, plátené biele nohavice (Kobudo Gi) s logom WOF – Okinawa Kobudo na ľavej strane hrude a príslušná farba pásu. Prvou zbraňou je dlhá palica Bo, po nej nasledujú kovové trojzubce Sai a ďalej idú zbrane podľa sylabov WOF.

Raz do roka sa naši cvičenci zúčastňujú skúšok technickej vyspelosti (tkz. páskovanie), ktoré je pod vedením šéf inštruktora pre Slovenskú Republiku. Tieto skúšky sú podmienené samozrejme okrem zvládnutia danej zbrane aj vekom, ktorý je pre cvičenie Okinawa Kobudo limitovaný a to od 12 rokov.