Majstrovstvá VUKABU kadetov a juniorov a žiacka liga

Dnes sa súbežne konali dva turnaje jeden turnaj bol venovaní malým karatistom a druhý našim starším pretekárom nad 12 rokov.

Naši mladý nováčikovia sa predstavili na 2. kole žiackej ligy v Košiciach. V disciplíne Kata skúsili šťastie postupne naši traja pretekári a to Romanka medzi dievčatami vo veku 8-9 rokov a Maťko a Félix medzi 8-9 ročnými chlapcami. Bohužiaľ nervozita a neskúsenosť týchto mladých pretekárov sa podpísala na tom, že tento raz vypadli v prvom kole a tak sme si žiadne víťazstvo nepripísali.

V disciplíne kumite sa v kategórií 5-7 ročných na svoj druhý zápas postavil Dávidko. Veľmi pekný zápas sa lámal až ku koncu, kde bohužiaľ Dávidko prehral 0:2.

Ďalší nastúpil Félix, ktorý svoj prvý zápas vyhral nádhernými kopmi až 6:0. Ďalší zápas bol veľmi vyrovnaný a tak trochu pre nás nešťastný, pretože Félix zaváhal v celom zápase len raz a len na jednu sekundu, ktorá ho však stála víťazstvo, keďže práve v tej chvíli dostal kop na hlavu.

Poslednou pretekárkou v disciplíne kumite bola Romanka. Romanka a aj jej súperka predviedli veľmi vyrovnaný zápas a do 8 sekundy (zápas trvá 1 minútu) bol výsledok 2:2. Tento raz posledných taktických 10 sekúnd zvládla Romankina súperka lepšie a tak vyhrala 2:3.

Na druhom turnaji pre starších sa za náš klub na súťažné tatami postavili traja pretekári všetci traja v kategórii 14-15 ročný.

Ako prvý sa nám predstavilo naše duo medzi kadetmi v kategórií kata a to Denis a Mário. V prvom kole vyhral Denis suverénne 5:0 voči súperovi z Košíc. Hneď v ďalšom kole dobrú pripravenosť chlapcov potvrdil aj Mário, ktorý tiež zdolal svojho súpera 5:0. V nasledujúcom kole natrafili obaja naši pretekári na svojich odvekých rivalov a zároveň reprezentantov SR. Denis prehral 1:4 a Mário tesne 2:3. Následne Denisov súper prehral a tak Denis definitívne vypadol. Mário bol svojim súperom potiahnutý cez repasáž do bojov o tretie miesto, kde zase potvrdil svoje kvality a zdolal svojho súpera 5:0 a tak získal 3. miesto na Majstrovstvách východného Slovenska.

Treťou pretekárkou na tomto turnaji za náš klub bola Lea. Jej pekný výkon v kata proti veľmi slabej súperke, bol rozhodcami nepochopiteľne posúdený ako nie dosť dobrý na zdolanie tak slabej kata a tak na počudovanie všetkých Lea prehrala hneď v prvom kole.

V disciplíne kumite sa ako jediný predstavil Denis v kategórií do 52 kg. Namotivovaný na maximum dokázať, že predošlí slabší výkon v kumite je už minulosťou a potvrdiť tvrdú prípravu na tento turnaj nastúpil o 17:00 (turnaj sa začínal o 8:00) na tatami. V prvom kole dodržal všetky pokyny, ktoré sme si povedali a vyhral 4:0, dokonca súperovi nadelil aj joko geri prednou nohou na čudan čo sa nie tak často na súťaži vidí. Vo finále sa postavil voči súperovi ktorý sa sústredí len na kumite. Po rýchlej taktickej porade sa rozbehol jeho finálový zápas. Hneď v prvých sekundách Denis zabodoval kopom na chrbát a vyhrával 2:0. Následne sa jeho tlak stupňoval a postupne cez výsledky 4:0, 5:0 a definitívne 7:0 vyhral celú kategóriu a tak sa stal Majstrom východného Slovenska.

Víťazný zápas si môžte pozrieť  TU