Avas Cup

Na náš prvý turnaj v tejto sezóne sme vycestovali do susedného Maďarska. Turnaj sme si po jeho skončení nazvali Avas Kupa „ala zemiakový šalát“ , keďže sa nám ušlo niekoľko 4. miest, ale poďme po poriadku.

Ako prvý na tatami nastúpil Matúš v disciplíne kata, pre ktorého to bola prvá súťaž v živote. Po trochu nervóznom nástupe odcvičil svoju kata presne tak ako sme si ju na tréningu nacvičovali a zaslúžene vyhral tento zápas 3:2.

V druhom kole sa bohužiaľ prejavila nervozita a tak sa v kata trochu pomýlil a aj napriek tomu že mal omnoho slabšieho súpera rozhodcovia mu chybu neodpustili a tak prehral 0:5. Súper v nasledujúcom kole nepostúpil a tak Maťka nepotiahol do repasáže.

Ďalšou debutantkou v disciplíne kata bola Romanka ktorá svoje prvé kolo v disciplíne kata ukončila víťazstvom 5:0 . V druhom kole však aj napriek dobrému trochu rýchlemu výkonu nestačila na silnejšiu súperku a tak prehrala. V repasáži sa jej tiež nepodarilo vyhrať a tak obsadila 4. miesto

Denis nastúpil prvý krát v kategórií kadetov, kde zacvičil svoju obľúbenú kata Seipai. Bohužiaľ na svojho súpera tento raz nestačil a tak prehral 1:4. V repasáži nastúpil proti svojmu odvekému súperovi a tento raz neporazil ani jeho a tak obsadil 4. miesto.

Po nie zlom výkone v kata sa naši pretekári postavili na tatami v disciplíne kumite.

Na svoj prvý zápas v živote nastúpil 7 ročný Dávid. Po nerozhodnom zápase však rozhodcovia posunuli ďalej jeho súpera.

Medzi dievčatami odštartovala disciplínu kumite Romanka. Po výbornom úvode kedy viedla 3:0 nakoniec jej súperka zápas otočila na 3:6 a tak Romanka doplatila tak trochu na svoju nízku postavu a málo skúseností s taktikou zápasu. Repasáž bola už nad jej sily a tak obsadila ďalšie 4. miesto.

V silnej kategórií 8-9 ročných chlapcov sme mali hneď tri želiezka v ohni. V kategórií do 30 kg. sa peknými kopmi prezentoval Félix no nakoniec svoj zápas prehral. Nad 30 kg. nastúpilo naše duo Zaky a Kris. Ako to už u chlapcov býva, keď očakávate dobrý výkon od jedného, tak vás ten druhý prekvapí ešte viac. Tento raz prekvapil Kris keď svojho súpera porazil 9:2. Bohužial obaja chlapci vypadli v druhom kole.

Ďalšou dvojicou tento raz medzi dievčatami boli Saša a Viki. Viki bohužial doplatila na svoju nervozitu a prvé kolo prehrala. V repasáži sa jej trochu podarilo nervozitu hodiť za hlavu no nestačilo to a tak obsadila 4. miesto. Saša prvý zápas síce prehrala no bola dosť nepekne kontaktovaná súperkou do tváre. V repasáži išla jednoznačne po víťazstve no rozhodcovia boli proti a očividne nechali vyhrať domácu pretekárku takže pre Sašu ostalo ďalšie nepopulárne 4. miesto.

Posledný pretekárom ktorý na tomto turnaji za náš klub nastúpil bol Denis. Už pri úvodnom nástupe nám bolo jasné že to bude veľmi ťažké, keďže na tomto turnaji bola stanovená váha do 60 kg. pričom Denis má len 50 kg. Svoj prvý zápas vyhral s prehľadom no v druhom kole už nestačil na svojho súpera ktorý bol presne na hranici 60 kg. Bohužiaľ nešťastne kopol nášho pretekára do ruky a tak musel byť ošetrovaný lekárom. V repasáži nastúpil Denis už s bolesťami a nechcem nikomu nadržiavať, ale súper mu v zápase uštedril minimálne jeden kop na presne cielené boľavé miesto. Po tretom kope to už lekár odpískal a tak Denis prehral tento zápas keďže lekár usúdil, že nemôže pokračovať. Mnohí sa ma pýtali či nemal byť súper vylúčený  tak ponúkam malé vysvetlenie: keďže toto zranenie nespôsobil tento súper „len“ využil situáciu a aj to je ťažko dokázateľné, keďže kopal na chrbát a zasiahol aj ruku súpera tak to rozhodcovia posúdili len ako kontakt v zápase nie vylúčenie. Nakoniec týmto rozhodnutím lekára získal Denis 4. miesto.

Dúfam že zemiaky sme v Maďarsku pozbierali dostatok  na celú sezónu a teraz hádam už prídu aj tie úspechy.

Fotky zo súťaže nájdete: TU