3. kolo žiackej ligy

Tentoraz sme sa na súťaž dostavili v menšom počte, keďže viacerí pretekári boli chorý, alebo práve na jarných prázdninách cez ktoré sa tento turnaj konal.

Prvý krát bola na tomto turnaji zaradená disciplína agility pre deti 5-7 ročné. Agility je vlastne prekážková dráha s prvkami karate, kde sa hodnotí rýchlosť a presnosť prevedenia. Na súťaži bolo ohodnotených 6 najlepších časov, teda 2 krát 1. miesto, 2 krát 2.miesto a 2 krát 3.miesto. Tejto disciplíny sa zúčastnili dvaja naši najmenší pretekári Akim a Viliam. Obom sa podarilo dráhu splniť v rekordnom čase a Viliamovi dokonca čas stačil ešte aj na opravu poslednej prekážky. Obaja chlapci si svojimi dobrými časmi vybojovali 2. miesta medzi 6 ročnými chlapcami.

Ďalšou už overenou disciplínou bola kata. V nej sa z mladších pretekárov predstavili Matúš a Romanka a medzi ostrieľanými pretekármi Lea. Matúš nastúpil na tatami po chorobe a to sa na jeho výsledku aj odzrkadlilo. Aj napriek peknému technickému výkonu nedal do svojej kata silu a tak nezvíťazil. Romanka svoje prvé kolo vyhrala jednoznačne 3:0 a prekvapila všetkých rozhodcov jej silou v kata. V druhom kole mala jednoznačne na víťazstvo, ale žiaľ pomýlila sa a tak darovala víťazstvo súperke. Lea po tvrdej príprave a predošlých neúspechoch bola odhodlaná dnes zvíťaziť, keďže to bol jej posledný turnaj vzhľadom nato že jej mali zas operovať zranenú ruku. Jej motivácia sa odzrkadlila aj na jej výkone a hladko zdolala súperku 3:0. Vo finále nastúpila už značne spokojnejšia a kľudnejšia a možno aj to  spôsobilo, že v druhej technike nedala úder na správne miesto. Keďže Lea je už skúsená pretekárka nezaváhala a dala do zvyšku kata celú svoju silu. Bohužiaľ výsledok bol 2:3 a tak ju tá malá chyba stála víťazstvo a museli sme sa uspokojiť s pekným 2. miestom.

V kumite sme mali len jedno želiezko v ohni a to Romanku. Naladená ukázať všetkým že ona nato má aj napriek tomu, že sa jej dnes v kata nedarilo, nastúpila v kategórií dievčat 8-9 ročných, kde si vybojovala 3. miesto.

Fotky TU