ĽUBOVŇA OPEN CUP 2016 a POHÁR SNP V KARATE 2016

Tento víkend stála pred nami veľká výzva a to za dva dni stihnúť dve súťaže na dvoch koncoch Republiky.

V sobotu sa Lea a Akim zúčastnili turnaja Ľubovňa Open Cup v Starej Ľubovni. Vo veľmi peknej hale ako prvý nastúpil Akim na disciplínu Agility prvý krát v kategórií 7 ročných chlapcov. Bohužial keďže Akim mal čerstvých 7 rokov nestačil na svojich starších súperov a tak sa tentoraz neumiestnil.

Lea nastúpila v oboch disciplínach a to Kata aj Kumite v kadetskej kategórií 14-15 ročných . Po tvrdej letnej príprave s kľudom angličana sa Lea postavila na tatami a svojou precíznosťou a precítenosťou každej techniky v kata suverénne na nulu porazila každú súperku a tak vybojovala 1.miesto. Po dlhom čakaní na Kumite (v hale ostali už len dve kategórie) si Lea peknými zápasmi vybojovala 3. miesto. Po tejto súťaži nás čakal večerný presun do Banskej Bystrice. Po ceste sme sa ešte výborne navečerali a na tak silnú cesnačku asi nikto z nás dlho nezabudne 🙂

Niekedy v neskorších večerných hodinách sme po blúdení konečne našli náš hotel, kde nás pán vrátnik nechal ešte hodnú chvíľu unavené stáť na vrátnici kým on vylúštil naše mená z občianskych preukazov . . . a až potom nás konečne pustil na izby, kde sme sa konečne zložili a rýchlo zaspali.

Ráno nás čakal ešte pol hodinový presun do haly v Banskej Bystrici na historický turnaj 31. ročník Pohára SNP.

Po nádhernej hale v Starej Ľubovni nás na naše prekvapenie čakala malá telocvičňa, kde sa zmestili tri zápasiská. Po suverejnom výkone v kata v kategórií 14-15 ročných v predošlí deň sme sa rozhodli vyskúšať ako sa Lei bude dariť v staršej konkurencii, štartovala preto medzi 16-17 ročnými juniorkami. Hneď prvý problém nastal v tom že Lea nemala súperku na Kata a tak sa táto kategória na tomto turnaji zrušila. Po dlhom presviedčaní som mohla Leu prehlásiť na kata do kategórie 14-15 ročných, ktorá však už začínala a tak sme bez rozcvičky nastúpili na tatami. Nebudeme sa vyhovárať či predošlé okolnosti mali alebo nemali vplyv na Lein výkon, ale tie kata neboli také ako deň predtým a tak si Lea vybojovala “len” 3. miesto. Nasledovalo úmorné čakanie na disciplínu kumite. V tak malej telocvični, kde si nebolo ani kde sadnúť to bolo vážne utrpenie kým konečne po 18stej hodine Lea nastúpila v kategórií kumite medzi 16-17 ročné juniorky. Bohužial Lea ešte na tieto súperky nestačila a tak si aj v tejto kategórií vybojovala 3. miesto.

Aj keď značne unavený a nie celkom spokojný sme tento súťažný víkend uzavreli štyrmi medailami ale čo nás teší viac sú pekné spomienky na spoločné strávené chvíle.

Stará Ľubovňa – 1. a 3. miesto

Banská Bystrica – 2 x 3. miesto