Avas Cup

Dňa 9. októbra 2016 sa konal v meste Miskolc v Maďarskej Republike už jubilejný 10-ty medzinárodný spomienkový turnaj na počesť Senseia Csordás Józsefa. Na turnaji sa zúčastnili tri krajiny: Maďarsko, Slovensko a Rumunsko v počte 35 klubov a vyše 350 súťažiacich.

Na tomto turnaji sme sa zúčastnili s piatimi pretekármi a pre dvoch našich pretekárov to bola prvá medzinárodná súťaž v živote.

V disciplíne kata nastúpili v kategórií 10-11 ročných Matúš a Romana a v kategórií 14-15 ročných Leontína. Tentoraz sa nám v kata až tak nedarilo. Z našich troch pretekárov mala najviac šťastia Romanka ktorá sa umiestnila na peknom 3. mieste.

V kumite boli kategórie  veľmi nabité a tak sme nedočkavo čakali hlavne na kategóriu nášho debutanta a to 5-6 ročných chlapcov v ktorej nastúpil Viliam. Bohužiaľ jeho neskúsenosť voči ostrieľanému Rumunovi bola citeľná a tak svoj prvý zápas Viliam prehral. Ako ďalší nastúpil na svoj debut v kumite Matúško ktorý aj napriek peknému zápasu svojho súpera nezdolal. Rovnako sa bohužiaľ v tej istej kategórií neumiestnil ani Félix aj napriek trom vyhratým zápasom.

Na rade boli dievčatá Romanka a Leontína aby hájili naše farby a tak podporené chlapcami sa zo všetkých síl pustili do svojich zápasov kumite – a úspešne. Obe naše dievčatá sa umiestnili na krásnom 3. mieste a tak sme domov niesli tri medaile z tohto medzinárodného turnaja.

Fotky nájdete TU