Lockdown 11.10.2021 – 11.05.2021

Dlhých 31 týždňov cez ktoré nám nariadenia zakázali stretávať sa. Museli sme byť zodpovedný a tieto nariadenia dodržiavať. Ale my sme chceli trénovať chceli sme ďalej pokračovať na našej ceste Karate a preto sme sa rozhodli nevzdať sa a trénovať on line.

Bolo to veľmi dlhé obdobie počas ktorého sme sa tešili na tréningy, ale často sa nám aj nechcelo. Mnohí to bohužiaľ časom vzdali a iný sa zas pridali. Naučili sme sa cvičiť cez mobil, tablet, počítač a používať na tréningu všetko čo sme mohli aj nemohli 🙂 (wc-ko papier, sáčky, loptičky, stoličky, vankúše …). Zúčastnili sme sa na rôznych seminároch: Winter Gasshuku, EGKA Detské Gasshuku, Svetové IOGKF Gasshuku, rôzne tréningy rôznych inštruktorov. Sme jedna rodina a preto sme držali spolu aj s ostatnými našimi klubmi v rámci SUOKK a mali sme spoločné akcie ako karate day, vianočný tréning a pod.

Vydržali sme a posunuli naše vedomosti ďalej. Mnohí páskovali aj on line, starších to čaká teraz osobne a ja viem že to dajú, pretože dlhých 31 týždňov sa nevzdali aj keď mohli. Je ľahšie ležať pred telkou a vyhovárať sa na lockdown ako prerobiť svoju obývačku či detskú izbu na telocvičňu a cvičiť. Veľká vďaka aj rodičom, bez Vás by to nešlo. Bola to obrovská výzva a zvládli sme to a sme pripravený zvládnuť aj ďalšiu keby prišla, ale dúfame že nepríde.

Pre každého z nás to bolo veľmi náročné obdobie boli sme síce spolu cez obrazovku, ale každý jeden z nás musel doma sám vybojovať tento boj, preto si všetci zaslúžia pochvalu. Aj keď prišli iba párkrát, stále je to viac akoby neprišli vôbec. Všetky deti, ktoré prišli na online tréning získavajú malú odmenu a tí najaktívnejší aj o čosi väčšiu. Vidíme sa naživo.

Nikdy sa nevzdávaj!

“Dojo je tvorené ľuďmi, nie stenami …”

Na obrázku môže byť 17 ľudí a text