Denný karate tábor Ninjov 2022

Aj tento rok Heiwa Dojo zorganizovalo v našom meste denný karate tábor Ninjov. Viac ako 25 detí zažilo každý deň bohatý program plný športu, hier, kreatívneho
tvorenia a zábavy. Denne mali deti tréningy karate a kobudo, ale vyskúšali si aj iné športy ako hokej či atletiku. Dobrý športovec však má byť všestranný a preto si potrápili aj svoje hlavičky v rôznych kvízoch a našli v sebe malých umelcov v kreatívnych činnostiach (výroba ninja čeleniek, tetovaní a pod.).

V stredu nás navštívili páni policajti, ktorí deťom ukázali ako sa v políciíí využivajú psy a povozili deti na policajných autách. Všetci sme si to veľmi užili.

Okrem týchto aktivít museli deti nájsť v sebe aj nezlomného ducha ninju a každý deň splniť ninja výzvu, ktorá ich posúvala k ich vytúženej odmene na konci tábora. Ak predsa len nejaká výzva v ten deň malým ninjom nevyšla, nezúfali pretože vedeli, že môžu každý deň nájsť ukryté srdiečka, ktoré ich vrátili do hry a tak neúnavne hľadali po meste skryté životy. Práve pri hľadaní životov si deti upevňovali priateľstvá, keďže si navzájom pomáhali a tieto životy mohli aj niekomu, kto to potreboval darovať. V posledný deň sa všetci vybláznili na diskotéke a získali svoje zaslúžené odmeny.

Ďakujeme Základnej Školeslovenskej za možnosť využiť jej priestory a reštaurácii Borostyán za chutné obedy. Taktiež ďakujeme nášmu policajnému zboru za ukážku a rodičom za občerstvenie na diskotéke. V neposlednom rade veľká vďaka patrí každému účastníkovi tábora za jeho účasť a nadšenie. Pevne verím, že si deti odniesli kopec zážitkov a budúci rok sa opäť stretneme.