FAQ – časté otázky

Aký je minimálny vek kedy dieťa môže začať cvičiť karate?

Minimálni doporučený vek je 5 rokov. V našom klube máme vyvinutý program zvlášť pre deti predškolského veku nazývaný „Pee Wee karate“, ktoré je vhodné už od 4 rokov. Karate sa však môže začať cvičiť v každom veku. Cvičenci sú rozdelení podľa veku buď do skupiny Pee Wee, detí do 12 rokov alebo teenegerov a dospelých od 13 rokov.

Aký je maximálny vek na začatie s karate, som príliš starý/á?

Nikdy nie je neskoro začať s karate. Karate je vhodné pre všetky vekové kategórie a tak nemáme ohraničený vek cieľovej skupiny. Na tréningoch či už v našom klube alebo inde vo svete je bežné, že spolu aktívne cvičia deti, dospelý aj seniori.

Je karate vhodné pre dievčatá?

Áno, karate nie je závislé na sile svalov. V dnešnej dobe sa čoraz viac stretávame, že na tréningu máme prevahu dievčat.

Je tréning karate fyzicky náročný, zvládnem to ja alebo moje dieťa?

Samotný tréning síce vyžaduje fyzickú aktivitu, je však na každom cvičencovi, kde má svoje fyzické hranice.

Ako sa môžem prihlásiť?

Príďte sa pozrieť na náš tréning a od trénerky získate všetky potrebné informácie a prihlášku. Prihlášku je potrebné potvrdiť podpisom zákonného zástupcu (deti do 18 rokov) a lekárom.

Môžem si tréning vyskúšať bezplatne?

Áno samozrejme. Prvý tréning, na ktorom sa zúčastníte ako divák a ďalší na ktorom si vyskúšate cvičenie karate, je zdarma a nie je záväzný. Po jeho absolvovaní sa rozhodnete, či je karate pre Vás, alebo nie. Ak sa rozhodnete pokračovať, je nutné uhradiť členský poplatok a zápisné.

Koľko tréningov mám zahrnuté v členskom poplatku?

V členskom poplatku sú zahrnuté všetky tréningy karate a kobudo, teda 3 tréningy týždenne.

Stačí mi na začiatok cvičiť v teplákoch a tričku?

Pre začiatky určíte zvoľte pohodlné oblečenie – tričko a tepláky. Cvičíme bosí, v zimných mesiacoch je možnosť cvičiť v športovej obuvi.

Na tréningu používate karate gi (kimono) a rôzne chrániče. Musím si ich kúpiť?

Po určitej dobe cvičenia je nutné si kúpiť karate gi s opaskom a určité chrániče. Pre začiatok však vieme chrániče zapožičať. Až keď sa napevno rozhodnete, že pri karate ostanete môžte si cez náš klub objednať potrebné veci k plnohodnotnému tréningu.

Dochádza pri karate k úrazom, „schytám“ na tréningu rany?

Karate je bojové umenie a preto nemôže byť celkom bezkontaktné. Tréning je však pod neustálym dozorom trénerov, ktorí dbajú na maximálnu bezpečnosť. Nemusíte sa báť, že domov budete chodiť s modrinami po celom tele. K úrazu však žiaľ môže dôjsť kdekoľvek a kedykoľvek.

Čo so sebou na tréning?

Oblečenie na tréning už bolo spomenuté vyššie, okrem toho je nutné si priniesť dostatok pitia (najlepšie čistú vodu). Cvičíme bosí, no v chladnejšom období je športová obuv vhodná do telocvične (biela podrážka) dovolená. Neodporúčame so sebou na tréning brať cenné veci. Klub nezodpovedá za voľne položené veci nachádzajúce sa v šatni.